Bezgotówkowa likwidacja szkód

Bezgotówkowa likwidacja szkód po wypadku polega na upoważnieniu wybranego warsztatu do rozliczenia się za naprawę bezpośrednio z ubezpieczycielem. Poszkodowany nie musi kontaktować się z zakładem, a jedynie wypełnić dokument, który upoważni do tego warsztat.

Jak przebiega bezgotówkowa likwidacja szkód?

Jeżeli zdecydujesz się na wariant bezgotówkowy (zwany również warsztatowym) lub jeśli Twoje ubezpieczenie zakłada takie rozwiązanie, nie otrzymasz pieniędzy od ubezpieczyciela, a zostaną one przekazane warsztatowi na podstawie wystawionej faktury. Dzięki temu, oprócz wybrania warsztatu, nie będziesz musiał brać udziału w likwidacji szkody. Jest to szczególnie wygodne, jeśli nie masz zbyt dużo czasu.

Zaletą tego rozwiązania jest również pokrycie wszystkich kosztów pracy warsztatu – np. jeżeli podczas oglądania samochodu zostaną wykryte dodatkowe szkody wynikające z wypadku. Niektóre zadrapania lub uszkodzenia mogą zostać niezauważone przez osobę przygotowującą kosztorys, a dopiero przez mechanika po dokładnych oględzinach. Dzięki temu auto na pewno zostanie doprowadzone do takiego samego stanu, w jakim było przed wypadkiem.

Warsztat może przeprowadzić bezgotówkową likwidację szkody na podstawie pisemnego upoważnienia od poszkodowanego. Przygotowując takie pismo, udzielasz zgodę, aby warsztat mógł odebrać wynagrodzenia za naprawę bezpośrednio od ubezpieczyciela. 

Jeżeli Twój samochód jest uszkodzony i potrzebujesz skorzystać z usług lakierniczych czy blacharskich skontaktuj się z nami. W Auto Adra również możesz skorzystać z bezgotówkowej likwidacji szkód – zarówno z OC jak i AC. Wszystkie niezbędne dokumenty do podpisania upoważnienia znajdziesz po prawej stronie. Każdą sprawę weryfikujemy indywidualnie i dostarczymy Ci niezbędną pomoc – w tym auto zastępcze

Kompleksowe usługi w naszym warsztacie we Wrocławiu

Świadczymy również usługi z zakresu odgrzybiania i ozonowanie klimatyzacji czy spawania plastiku, zapewniając kompleksową obsługę. 

Jeżeli potrzebujesz wyceny swojej szkody, umów się na wizytę w naszym warsztacie przy ulicy Trzebnickiej we Wrocławiu pod numerem: 607-685-444 

Call Now ButtonTelefon