Montaż samochodowych odstraszaczy gryzoni

W Auto Adra dbamy o bezpieczeństwo Twojego auta w każdym momencie. Oprócz usług powypadkowych posiadamy w swojej ofercie także montaż samochodowych odstraszaczy gryzoni. Kuny czy szczury mogą przegryźć kable, a nawet unieruchomić pojazd. 

Dlaczego warto montować odstraszacze gryzoni w samochodzie?

Gryzonie – takie jak kuny czy szczury – mogą wyrządzić spore szkody w aucie. Problemy z tymi zwierzętami najczęściej pojawiają się jesienią, kiedy szukają one schronienia przed niską temperaturą oraz w okresie godowym, który trwa od końca marca do początku września. Kuny wchodzą w tym czasie do komór silnikowych, aby się ogrzać lub szukając kryjówki. 

Gryzonie oznaczają swoje terytorium, dlatego szkody zazwyczaj pojawiają się dopiero po drugiej wizycie intruzów pod maską. Nowy lokator niszczy wszystko, co pachnie innym zwierzęciem, przegryzając: węże, sondy lambda czy przewody zapłonowe. 

Zniszczone przewody elektryczne, hamulcowe, chłodnicze, klimatyzacyjne czy od komputerów pokładowych, to nie tylko straty materialne. Takie uszkodzenia niosą ze sobą również wysokie zagrożenie wypadkowe

Jak poznać, że kuna pojawiła się w Twoim aucie?

Poniższe sytuacje mogą wskazywać na odwiedziny kuny:

  • wyczuwasz nieprzyjemny zapach pod maską,
  • zauważyłeś wyciek płynu chłodniczego,
  • znalazłeś uszkodzenie przewodu zapłonowego,
  • widzisz ślady pogryzień oraz odciski łap na masce lub w komorze silnika.

Jakie odstraszacze gryzoni montujemy w Auto Adra?

W naszym warsztacie korzystamy z urządzeń marki Viano, które wyposażone są w dwa buzery oraz moduł automatycznej zmiany częstotliwości dźwięku. Zakres emitowanych sygnałów gwarantuje skuteczną walkę z szkodnikami, a ich stopniowanie zapobiega przyzwyczajaniu się intruzów do stałego dźwięku.

Odstraszacze montowane przez nas w pojazdach posiadają elektroniczny moduł, który wyłącza urządzenie po uruchomieniu silnika oraz automatycznie go włącza po jego zgaszeniu. 

Cenę montażu ustalamy w warsztacie lub telefonicznie. 

Kompleksowe usługi w naszym warsztacie we Wrocławiu

Zapewniamy także pomoc powypadkową (włącznie z holowaniem), bezgotówkową obsługę szkód z OC i AC oraz samochód zastępczy na technologiczny lub całkowity czas naprawy.

Świadczymy usługi z zakresu blacharstwa samochodowego, lakiernictwa czy spawania plastiku, zapewniając kompleksową obsługę. 

Jeśli potrzebujesz wyceny szkód lub chcesz zamontować odstraszacz gryzoni – skontaktuj się z nami lub umów się na wizytę w Auto Adra pod numerem: 607-685-444.

Call Now ButtonTelefon